TCM
logo


O MNĚ   
DUAN GU  STRAVOVÁNÍ  
CENÍK      
KONTAKTPečená kachna se zelím
Večer předem kachnu (pižmovku) osolíme, nakmínujeme, zavážeme do pečící fólie a přiklopenou v brutvanu pečeme přes noc v troubě na 100st. Pokud máte ovšem kachnu koupenou z běžného velkochovu (minimum pohybu, rychlý růst,..), stačí začít píct ráno.
 


Druhý den 1-2h před plánovaným obědem kachnu s puštěným sádlem vypustíme z fólie na brutvan a dopékáme odkrytou – zejména pokud se maso zdá ještě tuhé, zvýšíme teplotu na 150st.
 


Červené zelí nakrouháme (ideálně v robotu), dáme do většího hrnce, posolíme, pokmínujeme, trochu podlijeme vodou a dusíme doměkka.
Mezitím si připravíme “zásmažku” (na cca 2kg zelí): 1 velká bílá cibule nakrájená nadrobno se osmaží na troše sádla (případně kokosového oleje) do sklovata, pak se přidají 2 lžíce třtinového cukru – mícháme dokud míně nezkaramelizuje.
“Zásmažku” přidáme k zelí, promícháme, přidáme 2 lžíce jablečného octa, opět důkladně promícháme. Dochutíme (sůl, jablečný ocet) a za stálého míchání ještě chvilku vaříme (záleží, jakou konzistenci zelí preferujeme).


line